שני אבוטבול | Rootschallenge

נעים להכיר, שמי שני אבוטבול, דיאטנית קלינית בעלת תואר שני, וכעת עובדת במחקר בדרך לתואר הדוקטורט במדעי הרפואה.

אני מתמחה בהפרעות אכילה (בולימיה נרבוזה, אנורקסיה נרבוזה ועוד..) ובנוסף עובדת על אכילה רגשית עם אנשים הרוצים לרדת במשקל ולהגיע לוויסות בריא יותר באכילה בעזרת גישת ה-NON-DIET.

 

אני מאמינה במציאת איזון בחיים בכללי, ובפרט באכילה, בכדי להגיע לאיזון זה, חשוב להיכנס לפרופורציות, להפחית חשיבה קיצונית, כזו של "שחור או לבן" או "אם כבר אז כבר".

הרבה מהדיאטות הקיצוניות עם מגוון דל מאוד של מזון היכול ליצור חסרים של חומרים חיוניים לגוף יוצרים או מקבעים את החשיבה הזו. איזה כיף היה אם היינו פחות ביקורתיים ונוקשים כלפי עצמנו באכילה? מאפשרים לעצמנו לאכול הכל אך במידה ובקשיבות לגוף ולתחושות השובע והרעב הפיזיולוגיות שלנו? האוכל הוא האנרגיה שמניעה אותנו. חשוב שמקורה יהיה איכותי ויתרום לתפקוד טוב יותר של גופנו.

 

לכן, הגעתי לשיתוף הפעולה עם אתגר ROOTS, מכיוון שהוא נותן את האפשרות להיחשף למגוון רחב יותר של מאכלים, מקדם את הבריאות ויכול ליצור איזון מבחינת האכילה ואורח החיים.

דרך האתגר אפשר לנסות לשנות את ההרגלים הישנים שלכם ולהטמיע חדשים. לאנשים לפעמיים יש קושי במציאת האיזון בתחום האכילה, לכן מזמינה אתכם ללמוד כיצד האכילה שלכם יכולה להיות קשובה יותר לגופכם תוך כדי הנאה וכיף מאוכל.